Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Rawie Mazowieckiej

Spotkanie autorskie

06-02-2019
Spotkanie autorskie zgromadziło czytelników w różnym wieku.
Pierwszego lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie i warsztaty literackie z Martą Krajewską, autorką powieści fantastycznych utrzymanych w słowiańskich klimatach. Pis (...)

07-12-2018
Mikołaj i jego świta.
Jak co roku Samorząd Uczniowski w dniu 6 grudnia przeobraził się w orszak Świętego Mikołaja. Najmłodsi uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wizytę, prezenty i cukierki, od Mi (...)

Zostań Mistrzem Pięknego Czytania

04-12-2018
Przygotowanie do konkursu.
W konkursie „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” zorganizowanym przez szkolną bibliotekę brali uczniowie z klas VII, VIII i III gimnazjalnych. Konkurs polegał na jak naj (...)

Wyjazd uczniów na Węgry

21-11-2018
Zajęcia lekcyjne.
W dniach 12-16 listopada uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej gościli z wizytą u węgierskich przyjaciół w Nyirbator. Pojechali tam na zaproszenie (...)

Wycieczka do Oświęcimia

19-11-2018
Klasy ósme . Wycieczka do Oświęcimia.
Uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę do byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Po spotkaniu z przewodnikiem (...)

Obchody Święta Niepodległości

14-11-2018
Śpiewanie hymnu odbył się przy sztandarze szkoły.
Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowo uroczyście. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoim talentem w wielu konkursach. O godzinie 11.11 (...)