Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

"Oscary 2019"

24-06-2019
Zakończenie Roku 2018/2019
Niecodzienne zakończenie Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Tym razem był on nietypowy, bowiem po raz ostatni swoje świadectwa odebrali uczniowie gimnazjum. Uroczyste zakończenie (...)

Światowy Dzień Liczby Pi

30-04-2019
Uczestnicy konkursu podczas pracy.
W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Liczby ∏ na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów. Odbył się także konkurs na odszyfrowanie hasła (...)

01-04-2019
Młodzi aktorzy przygotowani do przedstawienia.
W ostatni piątek marca pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Uroczystość pasowania przygotował klasa II c wraz z wychowawczyniami i biblio (...)

Mały Konkurs Recytatorski

01-04-2019
Pomysłowe stroje dodawały uroku recytatorkom.
W tym roku uczestnicy Małego Konkursu Recytatorskiego klas "0" - III zaprezentowali niezwykle wysoki poziom. Publiczność w ciszy, przerywanej niekiedy wybuchami śmiechu uważnie słu (...)

Żywa lekcja historii

01-04-2019
Goście byli zainteresowani pokazem.
W naszej szkole odbyła się kolejna już "żywa lekcja historii". Tym razem tematem była Rzeczpospolita rycerska i szlachecka. Prowadzący wszystkich wciągnął do wspólnej zabawy (...)

Spotkanie autorskie

06-02-2019
Spotkanie autorskie zgromadziło czytelników w różnym wieku.
Pierwszego lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie i warsztaty literackie z Martą Krajewską, autorką powieści fantastycznych utrzymanych w słowiańskich klimatach. Pis (...)