Program wychowania komunikacyjnego BEZPIECZNA DROGA

AKCJA „BEZPIECZNA DROGA”

Klasy piąte szkoły podstawowej rozpoczęły udział w ósmej edycji akcji "Bezpieczna droga" organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Akcja obejmuje szkoły podstawowe z Łowicza, Rawy Mazowieckiej oraz Skierniewic i skierowana jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 przystąpią do egzaminu na kartę rowerową.

Akcja obejmuje cykl czterech spotkań, w każdej ze szkół z udziałem pracowników WORD i policji. Podsumowaniem akcji będzie finał rozegrany w czerwcu na hali OSiR w Skierniewicach, przeprowadzony z udziałem reprezentacji wyłonionych w ramach konkursu przez każdą szkołę.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja bezpieczeństwa ruchu drogowego w trosce o uczniów:

• Ogólne zapoznanie uczniów z problemem bezpieczeństwa na drogach oraz poruszania się w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty;
  • Przekazanie uczniom zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego (znaki drogowe, sytuacje drogowe);
  • Zmiana niewłaściwych zachowań zagrażających bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego;
  • Posiadanie świadomości potrzeby stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń przez niechronionych uczestników ruchu drogowego;
  • Przewidywanie i rozpoznawanie zagrożeń na drogach, umiejętność ich oceny oraz podejmowanie właściwych decyzji;
  • Opanowanie umiejętności jazdy rowerem oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego z udziałem objazdowego miasteczka uchu drogowego;
  • Omówienie zasad postępowania w razie uczestniczenia w wypadku drogowym, zapoznanie z tematyką udzielania pierwszej pomocy;
  • Praktyczne wykorzystanie wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego z udziałem objazdowego miasteczka ruchu drogowego.

PLAN PRACY:

Temat zajęć

Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Luty / marzec

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Kwiecień / maj

Miasteczko ruchu drogowego

czerwiec

Eliminacje szkolne

Finał akcji „Bezpieczna Droga”

Bal karnawałowy 2018

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałej zabawy. Fotki i filmiki z zabawy klas IV -VII i gim. na Facebook.    U nas "0" - III. Pozdrawiamy :)