Szlachetna Paczka

„Szlachetna Paczka” to akcja świątecznej pomocy prowadzona w naszej szkole od trzech lat. Co roku nauczyciele i uczniowie decydują, którym rodzinom zostanie udzielona pomoc.

W przygotowanie paczek dla potrzebujących włączają się rodzice i dzieci  ze wszystkich klas. Dary dla wybranych rodzin zostają zebrane w ciągach klasowych. Przez dwa tygodnie gromadzi się produkty żywnościowe, chemiczne, ubrania oraz zabawki. W sumie przygotowuje się kilka paczek, które zostają przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.
Zaangażowanie dzieci, a przede wszystkim ich rodziców przerasta najśmielsze oczekiwania.  Dzięki naszej pomocy święta obdarowanych rodzin stają się radosne.