Oferta szkoły

BAZA DYDAKTYCZNA

1.  Budynek, w którym mieści się szkoła usytuowany jest przy głównej ulicy w centralnej części  Rawy Mazowieckiej.
  2.  Zajęcia odbywają się w 8 izbach lekcyjnych dla klas I-III oraz 8 dla klas IV-VI.
  3. Podczas zajęć w pracowniach uczniowie i nauczyciele, stosując aktywne metody pracy, mają  do dyspozycji:
  • komputery z dostępem do Internetu,
  • rzutniki multimedialne pozwalające na prezentacje i projekcje prac uczniowskich oraz  korzystanie z programów komputerowych, które w   atrakcyjny i ciekawy sposób pozwalają nauczycielom przekazywać wiedzę naszym uczniom,
  • laptopy z aktualnym, nowoczesnym oprogramowaniem,
  • tablice multimedialne w trzech pracowniach ,
  • telewizory ze sprzętem DVD, magnetofony,
  • plansze edukacyjne,
  • komplety map geograficznych, historycznych,
  • kolekcje minerałów, skał i skamieniałości,
  • biblioteczki z tematycznymi księgozbiorami .
  • klasach I-III – zbiory gier dydaktycznych, klocki edukacyjne, zabawki edukacyjne.

Sale lekcyjne klas I – III wyposażone są w stoliki i krzesła z możliwością regulacji wysokości.

Radiowęzeł - podłączone są do niego głośniki, usytuowane we wszystkich pomieszczeniach szkoły. Jest on wykorzystywany do przekazywania informacji, czytania ogłoszeń, do przeprowadzania apeli i audycji radiowych

Na terenie szkoły są 4 sale do prowadzenia specjalistycznych zajęć w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Szkoła jest systematycznie modernizowana, a zaplecze dydaktyczne jest wzbogacane w nowe pomoce i sprzęt multimedialny. Znaczna część środków finansowych na zakup pomocy naukowych pochodzi  z realizacji programów unijnych  i rządowych.

BAZA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZA

Świetlica szkolna - obejmuje swoją opieką wszystkich uczniów. Uczniowie przebywający w świetlicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców świetlicy, mogą korzystać z gier, występować z własnymi pomysłami organizowania czasu spędzanego na świetlicy, mogą również pod opieką     wychowawcy świetlicy korzystać z sali gimnastycznej oraz boisk.

Biblioteka  - znajduje się obecnie na terenie Gimnazjum r 1. Książki można wypożyczyć w czasie długich przerw międzylekcyjnych albo przed lub po lekcjach.

Pedagog i psycholog – istnieją dwa etaty pedagoga szkolnego (dla klas 0 – III oraz IV-VI). W wymiarze 8 godzin pracuje psycholog.

Stołówka – istnieje możliwość skorzystania z obiadów na terenie szkoły. Stołówka czynna jest codziennie w godzinach 11.30 - 13.40.

Plac zabaw dla najmłodszych dzieci, który wybudowano w ramach projektu „Radosna szkoła”.

Gabinet lekarski - przez pięć dni w tygodniu w gabinecie tym pełni dyżur pielęgniarka.

Monitoring - przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa uczniów w szkole.

BAZA SPORTOWA

2 sale gimnastyczne.

2 boiska sportowe pokryte sztuczną nawierzchnią (do gry w piłkę nożną oraz do gry w koszykówkę).

Bieżnia ze skocznią w dal.

Zajęcia dla uczniów na basenie .