Logowanie

Konkurs religijny

25 kwietnia odbył się I Konkurs Wiedzy o bł. Honoracie Koźmińskim – Patronie Diecezji Łowickiej.

Hasło konkursu brzmiało: „100 lat narodzin dla nieba Bożego Architekta – bł. Honorata Koźmińskiego”.

Konkurs objęty był patronatem Marszałka Senatu RP oraz Burmistrza Miasta Nowe Miasto i Przeora Klasztoru w Nowym Mieście.

Do konkursu przystąpili uczniowie z kl. IVa i IVc.

 

  1. Bożyk Oliwier
  2. Kłos Jakub
  3. Kozłowski Julian
  4. Nagórka Igor
  5. Nagórka Damian.

Osobami towarzyszącymi byli Michał Sielski i Jakub Żegnałek.

Opiekun grupy – s. Paula (Ewa Wiszowata).

   W konkursie uczestniczyło ponad 70 uczniów z różnych szkół naszego województwa oraz innych, pobliskich.

Wszyscy uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez organizatorów konkursu. Panowała uroczysta, a jednocześnie miła i ciepła atmosfera. Na wstępie gospodarze zaprezentowali wzruszającą, bogata w treści  inscenizację o życiu bł. Honorata Koźmińskiego.  Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek w szkole i klasztorze OO. Kapucynów a następnie, pełni energii udali się na zwiedzanie klasztornych pomieszczeń, katakumb, ogrodu i pięknej, bogatej w źródła historyczne wystawy na temat życia i działalności O. Honorata. Za udział w konkursie otrzymali nagrody  w postaci albumów o bł. Honoracie Koźmińskim i miejscach z nim związanych.

   Chłopcom wyprawa do Nowego Miasta bardzo się podobała  i zadeklarowali chęć udziału w drugiej edycji konkursu.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.