Logowanie

Spotkanie z pisarką K. Wasilkowską

10 maja klasa IVc uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Katarzyną Wasilkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiadała o swojej twórczości i odpowiadała na pytania czytelników. Na zakończenie spotkania można było kupić książki K. Wasilkowskiej oraz uzyskać autograf autorki. Spotkanie odbyło się w MBP dla Dzieci w ramach corocznej akcji „Z książką na walizkach”, w czasie której popularni pisarze odwiedzają biblioteki i zachęcają dzieci i młodzież do czytania książek.

Katarzyna Wasilkowska  – polska autorka książek dla dzieci, lektorka języka angielskiego, tłumaczka i copywriterka. Ściśle związana jest z Gdańskiem, gdzie się urodziła. Od kilku lat mieszka w małym domku na podwarszawskiej wsi. Ma dużo dzieci, męża fotografa, dwa psy i kota. Lubi lukrecję, bardzo gorzką czekoladę i książki dla dzieci.

Współpracuje z Wydawnictwem Literatura, gdzie zadebiutowała w 2015 roku powieścią Jowanka i gang spod Gilotyny. Jest laureatką nagrody „Guliwera w Krainie Olbrzymów” za rok 2016, przyznawanej przez kwartalnik „Guliwer” za znaczące zaistnienie na rynku literatury dziecięcej.Migawki artykułów

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 13 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Bardzo dobrze wypadł Bartosz Nowakowski z klasy VII b, który zajął I miejsce w grupie wiekowej - klasy VII i gimnazjalne. Bartek będzie reprezentował powiat rawski na etapie wojewódzkim konkursu. Życzymy mu kolejnych sukcesów.


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.