Międzyszkolny Turniej Historyczny

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski – bojownicy o wolność Polski”. Do konkursu zaprosiliśmy rawskie szkoły: nr 2 i nr 4.

Trzyosobowe drużyny musiały zmierzyć się nie tylko ze szczegółowymi informacjami o życiu naszych bohaterów narodowych ale także z materiałem dotyczącym epok, w których żyli. Uczniowie musieli również wykazać się umiejętnością pracy ze słownikiem i mapą historyczną a także znajomością obrazów oraz pieśni historycznych, odgadywaniem słów, rozwiązywaniem rebusów, szukaniem błędów w tekście, rozpoznawaniem miejsc związanych z życiem bohaterów, itp.
Doskonała wiedza i umiejętności wszystkich drużyn nagradzana była przez publiczność złożoną z uczniów wszystkich szkół biorących udział.
Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Łopatka, Michał Kośka i Jakub Chylak – wszyscy z klasy VI b wypadła bardzo dobrze i zajęła I miejsce.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali piękne, wartościowe książki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Konkursowi towarzyszyły duże emocje ale też fajna zabawa z historią. Na pewno uczniowie, którzy oglądali konkurs poszerzyli swoją wiedzę o naszych wielkich patriotach – Tadeuszu Kościuszce i Józefie Piłsudskim.

Bal karnawałowy 2018

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wspaniałej zabawy. Fotki i filmiki z zabawy klas IV -VII i gim. na Facebook.    U nas "0" - III. Pozdrawiamy :)