Logowanie

Międzyszkolny Turniej Historyczny

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski – bojownicy o wolność Polski”. Do konkursu zaprosiliśmy rawskie szkoły: nr 2 i nr 4.

Trzyosobowe drużyny musiały zmierzyć się nie tylko ze szczegółowymi informacjami o życiu naszych bohaterów narodowych ale także z materiałem dotyczącym epok, w których żyli. Uczniowie musieli również wykazać się umiejętnością pracy ze słownikiem i mapą historyczną a także znajomością obrazów oraz pieśni historycznych, odgadywaniem słów, rozwiązywaniem rebusów, szukaniem błędów w tekście, rozpoznawaniem miejsc związanych z życiem bohaterów, itp.
Doskonała wiedza i umiejętności wszystkich drużyn nagradzana była przez publiczność złożoną z uczniów wszystkich szkół biorących udział.
Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Łopatka, Michał Kośka i Jakub Chylak – wszyscy z klasy VI b wypadła bardzo dobrze i zajęła I miejsce.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali piękne, wartościowe książki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Konkursowi towarzyszyły duże emocje ale też fajna zabawa z historią. Na pewno uczniowie, którzy oglądali konkurs poszerzyli swoją wiedzę o naszych wielkich patriotach – Tadeuszu Kościuszce i Józefie Piłsudskim.Migawki artykułów

Spotkanie z piłkarzami Widzewa

Kibice Widzewa mieli okazję spotkać się z przedstawicialami ulubionego klubu. Podczas spotkania został razegrany konkurs na temat historii Widzewa. Zwyciężyli chłopcy z III a gimnazjum. Gratulujemy. Po spotkaniu odbył się mecz piłkarski, w którym uczestniczyli zaproszeni goście.


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.