Mobilne miasteczko komunikacyjne

Trzeciego i dziesiątego października w naszej szkole odbyły się zajęcia z udziałem mobilnego miasteczka komunikacyjnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. W ćwiczeniach jazdy na rowerze uczestniczyli uczniowie sześciu klas IV, którzy mieli zadanie pojechać wytyczonym torem, pokonać przeszkody i wykazać się umiejętnością skrętu w lewo, prawo i zatrzymania. Nie zabrakło również sprawdzenia znajomości znaków drogowych i zasad wykonywania manewrów na drodze. Na koniec uczniowie zostali obdarowani kolorowymi odblaskami.

Już czytamy!

Uczniowie klas pierwszych poznali już wszystkie literki i rozszerzony alfabet. Do biblioteki przychqdzą od dawna, jednak uroczystość pasowania na czytelnika była ważnym dla nich wydarzeniem. Uczniowie klasy IIIa i IIIe przygotowali przedstawienie i konkursy dla swoich młodszych kolegów. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali zalkładki do książek.