Logowanie

Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim

KOŁO MATEMATYCZNE Z SP1 NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM
18 kwietnia 2018r. uczniowie koła matematycznego dla klas siódmych uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Matematyki
i Informatyki w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

Dr Dariusz Wardowski mówił siódmoklasistom o tym co to jest nieskończoność? Czym grozi zbyt intuicyjne podejście do nieskończoności? Czy nieskończoność jest tylko jedna?
Czy nieskończoność można traktować jako bardzo dużą liczbę?
Czy część musi być mniejsza od całości? Odpowiadał na powyższe i inne ciekawe pytania. Ponadto uczestnicy zajęć poprosili komputer
o policzenie do nieskończoności i zastanawiali się czy małpa może zostać Szekspirem.
Uczniowie koła uczestniczyli także w warsztatach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, które poprowadziły mgr Agnieszka Namiecińska i mgr Katarzyna Tarchała . Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jak można własnoręcznie stworzyć anamorfozę, czyli deformację obrazu, której niezdeformowane odbicie można zobaczyć
w zwierciadle wypukłym. Wykonali bardzo ciekawe prace.
Udział w obu zajęciach był dowodem na to, że nauka matematyki to fascynująca przygoda.Migawki artykułów

Już czytamy!

Uczniowie klas pierwszych poznali już wszystkie literki i rozszerzony alfabet. Do biblioteki przychqdzą od dawna, jednak uroczystość pasowania na czytelnika była ważnym dla nich wydarzeniem. Uczniowie klasy IIIa i IIIe przygotowali przedstawienie i konkursy dla swoich młodszych kolegów. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali zalkładki do książek. 


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.