Logowanie

Wycieczka do Oświęcimia

Szóstego października uczniowie klas gimnazjalnych,III B, III A, III C i IIC  pojechali na wycieczkę do byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau. Po spotkaniu z przewodnikiem gimnazjaliści zwiedzali wystawę stałą muzeum – baraki, krematorium, komorę gazową oraz szubienicę na terenie obozu macierzystego Auschwitz I. Poznali funkcje KL Auschwitz jako obozu śmierci i obozu koncentracyjnego.

Przy celi 18 , w której przebywał o. Maksymilian Kolbe, padła nazwa naszego miasta, ponieważ o. Maksymilian poświęcił życie za innego więźnia – Franciszka Gajowniczka, którego synowie zginęli podczas nalotu w dniu 17 stycznia 1945r. i spoczywają na rawskim cmentarzu.

Następnie uczniowie udali się do najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II – Birkenau : baraków więźniarskich, rampy wyładowczej, riun komór gazowych i krematoriów.

Z relacji przewodników uczniowie dowiedzieli się o warunkach życia i pracy ludzi, którzy dostali się do obozu, selekcji oraz marszu drogą śmierci.  Auschwitz – Birkenau to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzając Miejsce Pamięci Auschwitz uczniowie uświadomili sobie, że to wszystko zdarzyło się w miejscu, w którym właśnie stoją. Mimo wietrznej jesiennej pogody, ta lekcja historii na zawsze zostanie w ich pamięci.Migawki artykułów

Podsumowanie I półrocza 2017/2018

Podczas apelu na sali gimnastycznej odbyło sie podsumowanie I półrocza bieżącego roku szkolnego. Pani Dyrektor gratulowała wszystkim wyróznionym za sukcesy naukowe i sportowe. W tym półroczu stypendia za wyniki w nauce otrzymało 124 uczniów, a stypendia za wyniki sportowe 15 uczniów. Nasi uczniowie osiagali również sukcesy artystyczne, jak chociażby I miejsce w Polsce Julii Lis z kl. VIIb w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój ulubiony bohater basniowy". Gratulujemy i wszystkim życzymy takich wyników i osiągnięć. Podczas apelu moglismy zobaczyć prezentację wydarzeń, które odbyły sie w szkole, miedzy innymi migawki z wizyty Pani Minister Edukacji, Anny Zalewskiej. Podobne podsumowanie odbyło się równiez dla klas I - III.   Dla zainteresowanych trochę statystyki...

Więcej…

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.