Logowanie

Szkolne mikołajki 2017

Tradycją szkoły są mikołajki organizowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Mikołaja uwielbiają wszyscy - dorośli i dzieci, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszej szkole. Tegoroczne obchody święta miały wyjątkowy charakter.

6 grudnia uczniowie i pracownicy Jedynki znaleźli pod choinką kolorowe prezenty. W ogromie paczek każdy poszukiwał swojej klasy, aby wspólnie podzielić się ukrytymi łakociami.
„Przyjaciel dzieci”, w którego postać wcielił się uczeń klasy VIa, w orszaku pomocników, elfów i śnieżynek odwiedzał wszystkie odziały, rozdając cukierki oraz prezenty. W ramach podziękowania za dary nie brakowało wierszyków i piosenek w wykonaniu najmłodszych. Ale okazało się, że entuzjazm udzielił się też starszym uczniom, którzy chętnie korzystali z pomocy gwiazdora przy rozdawaniu wyjątkowych darów.
W tym dniu wszyscy uczniowie pamiętali o czerwonym elemencie stroju. Każdy starał się zachować, choć niewielki atrybut święta. Najczęściej były to czapki mikołajkowe, rogi renifera, szaliki czy po prostu czerwone ubrania.
Zwycięskie „mikołajkowe klasy”
- w kat. oddziałów przedszkolnych – 0b (54 elementy)
- w grupie I – III – Ib i Ic (po 46)
- w zespole IV – VI – VIa (70)
- w klasach VII – VIIb (33)
w oddziałach gimnazjalnych - IIc (30)
Podsumowaniem była audycja nawiązująca do postaci św. Mikołaja - biskupa z Miry, który przez całe życie pomagał ludziom i rozdawał datki potrzebującym. Biskup zawitał także do naszej szkoły. Wszędzie był radośnie witany, a odwiedzane klasy otrzymały pyszne pierniczki. Pomocnicy świętego zachęcali do śpiewania kolęd i prezentowania swoich uzdolnień. Lubimy celebrować zwyczaj obdarowywania podarkami, bo łączy i integruje społeczność uczniowską oraz kształci umiejętność dzielenia się dobrem materialnym z drugim człowiekiem, uczy miłości i empatii.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.