Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ludzi poznaje się po czynach

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”.

Życzliwość to także chęć pomocy innym. Wśród nas nie brakuje takich osób, które w razie potrzeby pomagają innym.

Przykładem może być nasza koleżanka z klasy 8a - Klaudia Krzemińska.

10 listopada wieczorem Klaudia wracała  z koleżankami ulicą Faworną, mało uczęszczaną i słabo oświetlona ulicą prowadzącą do parku.

Nagle dziewczyny zobaczyły upadającego na chodnik starszego mężczyznę . Szybko podbiegły i natychmiast przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sprawdziły czy mężczyzna oddycha, czy można nawiązać z nim kontakt. Stwierdziły, że mężczyzna jest nieprzytomny i krwawi.

Sytuacja stawała się dramatyczna. Nie przestraszyły się jednak. Zaczęły szukać pomocy.

Próbowały dodzwonić się na pogotowie ratunkowe, próbowały zatrzymywać przejeżdżające samochody. Jednak samochody nie zatrzymywały się, a niektóre przyspieszały, widząc wzywające pomocy dziewczyny.

Wreszcie jeden z samochodów zatrzymał się i kierowca pomógł dziewczynom, nadjechał też patrol policyjny. Starszy Pan został zabrany do szpitala.

 Policjanci i ratownicy medyczni przyznali, że gdyby nie pomoc dziewczyn mężczyzna mógłby nie przeżyć.

O wydarzeniu, którego bohaterkami była Klaudia i jej koleżanki pisały lokalne gazety i portale informacyjne. Dziewczyny otrzymały podziękowania od Pana Burmistrza i Policji.

My też chcemy Klaudii serdecznie podziękować  w imieniu Dyrekcji i wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wręczyć jej słodki upominek.

Zachęcamy wszystkich kolegów i koleżanki do okazywania pomocy potrzebującym. Nieraz nasza pomoc, telefon na pogotowie czy policję może uratować komuś życie.

Pamiętajmy, ludzi poznaje się po czynach a nie słowach.